מה זה איינגאר יוגה

לוגו יוגה אונליין
יוגה אונליין - חנות האונליין של יוגה ישראל
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

איינגאר יוגה

המילה "איינגאר" היא שם. זה שם המשפחה של Pattabhi Jois, גורו יוגה מפורסם מהודו.

Pattabhi Jois נולד בשנת 1918 בקרנטקה, הודו למשפחת חקלאים. הוא למד במכללת בלור ולאחר מכן סיים את לימודיו באוניברסיטת בנאראס הינדו, ורנאסי, עם תואר ראשון בסנסקריט וספרות אנגלית.

בשנת 1966 הוא פגש את המורה הראשון שלו Tirumalai Krishnamacharya שלימד אותו כיצד לתרגל אסאנות והיבטים אחרים של יוגה. בשנת 1967 הוא פתח את בית הספר הראשון ליוגה איינגאר בפונה עם אשתו אשר נקרא Rammani Iengar Memorial Yoga Institute.

איינגאר יוגה היא צורת יוגה שפותחה על ידי אדם בשם BKS איינגאר במאה ה-20. סגנון יוגה זה כולל תנוחות ומתיחות אשר נועדו לסייע בבעיות גב, נדודי שינה, דלקות פרקים, סוכרת ובעיות בריאות רבות אחרות שיש לאנשים כיום.

זוהי צורת יוגה המתמקדת ביישור הגוף ובחלוקת המשקל. התנוחות בדרך כלל מתקיימות למשך זמן ארוך יותר מאשר סגנונות יוגה מסורתיים כדי לאפשר מתיחות עמוקות יותר.
איינגר יוגה גם שם דגש על תרגיל הכולל החזקת הגוף בתנוחות מסוימות, הנקראות "בנדהות" או מנעולים, שנועדו לווסת את זרימת האנרגיה בגוף.

לשיטה זו ישנם יתרונות נפשיים ורגשיים רבים שתוכלו לקבל מביצוע יוגה מסוג זה כגון הפחתת רמות הלחץ ושיפור מצבי הרוח תוך הגברת הריכוז.

איינגאר יוגה הוא סגנון יוגה המדגיש את השימוש באביזרים. זה נקרא על שם BKS איינגאר, שפיתח את סגנון היוגה הזה בשנת 1952 כשהחלים ממחלה בפונה הודו, לאחר שהיה מרותק למיטה במשך שישה חודשים.

האביזר יכול להיות כל דבר- שמיכות, כיסאות, בולסטרים, חבלים, קוביית יוגה, חגורת יוגה, כדורים מתנפחים- כל דבר שיעזור לתלמיד להשיג את היישור הנכון בתנוחות או יקל על החזקת תנוחה לפרקי זמן ארוכים יותר.

באהבה,

צוות Yoga Online

Shopping Cart